جزییات خبر

سرویس زنجان
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان عنوان کرد ؛

برگزاری جشن تکلیف فرزندان پرسنل کمیته امداد استان زنجان

رسیدن به سن تکلیف جشن انسانیت وجشن بزرگ شدن وآغاز بندگی خداست وبالاترین لطافت وظرافت عبادت احساس حضور وبندگی در محضر پروردگار است . وبندگی بزرگترین وظیفه ما انسانها در برابر خداوند متعال است.

(دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰) ۱۰:۰۱

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، هدایت صفری مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در مراسم معنوی جشن تکلیف فرزندان دختر کارکنان امداد استان که با رعایت پروتکل های بهداشتی وفاصله گذاری اجتماعی  در سالن شهید شهریاری این اداره کل برگزار گردید با تبریک هفته عفاف وحجاب گفت : ترویج و گسترش فرهنگ دینی ، معنوی و قرآنی  مانند اقامه نماز وانس بیشتر با این فریضه واجب الهی دین باوری ، ولایت مداری وگسترش عفاف وحجاب از اهداف برگزاری جشن تکلیف می باشد .

وی رسیدن به سن تکلیف را نقطه عطفی برای ورود انسان به مرحله جدیدی از زندگی عنوان کرد و گفت: جشن عبادت با رسیدن به سن تکلیف اعلام ورود به حلقه مستحکم مومنان الهی است وهر فردی که مکلف می شود باید آگاهی هایی از احکام دینی وعبادی خود داشته باشد . وتوجه ویژه  به نماز ، روزه ،رعایت حجاب و احترام به پدر مادر از جمله این احکام الهی است .

صفری سن تکلیف و فرارسیدن آن را دوران بسیار حساس و تعیین کننده ای در زندگی دانست وافزود : قرار گرفتن در  سن تکلیف وجشن عبودیت وبندگی یک موهبت الهی است وباید با محور قرار دادن خداوند متعال در تمامی عرصه‌های زندگی در مسیر بندگی خداوند متعال  استوار ومحکم قدم برداریم.

مدیرکل کمیته امداد استان  هدف از برگزاری جشن تکلیف را تبیین اهمیت عبودیت وبندگی ،ترویج فرهنگ دینی، توسعه عفاف و حجاب همچنین باقی ماندن خاطره‌ای خوب در ذهن کودکان ونوجوانان بیان کرد و افزود: جشن تکلیف یکی از وقایع مهم در زندگی هر نوجوان است که شیرین ترین لحظه‌های به یادماندنی را برای استقبال از تکالیف الهی به ارمغان می‌آورد و برگزاری این‌گونه مراسم‌ از عوامل تاثیرگذاری است که کودکان و نوجوانان به اهمیت ادای تکلیف الهی و عبادی آشنا می‌شوند.

وی  بر لزوم تمسک بر قرآن و اهل بیت (ع) ومطیع دستورات خداوند بودن برای رسیدن کمال و رستگاری را در بین کارکنان وخانواده های آنان  را مهم دانست وگفت : نماز سرچشمه ارتباط معنوی با خداوند است. و مانوس بودن با نماز ویاد خدا آرامش بخش انسانهاست.

گفتنی است در این مراسم معنوی آشنایی با احکام سن تکلیف وانجام فرائض ودوری از محرمات به صورت شعر ونمایش توسط یکی از اساتید این رشته برای شرکت کنند گان اجرا گردید وبا قرائت سوگند نامه توسط فرزند یکی از همکاران وبا ارائه لوح تبریک به فرزندان عزیز توسط مدیرکل استان زنجان پایان یافت .انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۱۴
(دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰) ۱۰:۰۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید