جزییات خبر

سرویس حمایت
​معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خبر داد:

بهره‌مندی 144 هزار مددجوی کمیته امداد از خدمات بیمه اجتماعی

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گفت: در حال حاضر 144 هزار نفر از مددجویان این نهاد از خدمات بیمه تامین اجتماعی و بیمه صندوق روستائیان و عشایر برخوردار هستند.

(شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰) ۱۲:۱۸
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حسین خدرویسی با تبریک هفته تامین اجتماعی افزود: بیمه اجتماعی می‌تواند زمینه توانمندسازی مددجویان و خروج پایدار آنان از چرخه حمایت کمیته امداد را فراهم کند.
 
وی با بیان اینکه هم‌اکنون حدود 84 هزار نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در مناطق شهری از پوشش بیمه اجتماعی بهره‌مند هستند، ادامه داد: از این تعداد 67 هزار نفر را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند.
 
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد تاکید کرد: سرانه پرداخت حق بیمه این مددجویان برای هر نفر ماهانه 220 هزار تومان است که از سوی کمیته امداد پرداخت می‌شود.
 
حسین خدرویسی با اشاره به اینکه سال گذشته حدود 160 میلیارد تومان برای انجام بیمه اجتماعی مددجویان شهری هزینه شد، اضافه کرد: این رقم در سال 1400 با رشد 37 درصدی، حدود 220 میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.
 
وی خاطرنشان کرد: طی چند سال گذشته برای 15 هزار نفر از مددجویان کمیته امداد مستمری‌ سازمان تامین اجتماعی برقرار شده است که از این تعداد حدود سه هزار نفر در ابتدای سال 1400  بازنشسته و مستمری‌بگیر تامین اجتماعی شده‌اند.
 
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با اشاره به برخورداری 60 هزار نفر از مددجویان از صندوق بیمه روستائیان و عشایر، گفت: بیش از نیمی از این افراد را زنان تحت حمایت تشکیل می‌دهند.
 
وی با بیان اینکه سال گذشته حدود 19 میلیارد تومان بیمه‌پردازی برای مددجویان مشمول صندوق بیمه روستائیان و عشایر هزینه شد، افزود: در سال جاری نیز 25 میلیارد تومان به همین منظور در نظر گرفته شده است.
 
حسین خدرویسی اظهار کرد: طی چند سال گذشته حدود هفت هزار نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد، بازنشسته و مستمری‌بگیر صندوق بیمه روستائیان و عشایر شده‌اند و از مزایای این بیمه اجتماعی استفاده می‌کنند.
 
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۱,۳۳۵
(شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰) ۱۲:۱۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید