جزییات خبر

سرویس اشتغال
با حضور معاون اول رئیس جمهور انجام شد:

برگزاری همایش «یاوران اشتغال محرومان» به منظور تجلیل از بانک‌های پرداخت‌کننده‌ تسهیلات به مددجویان کمیته امداد

همایش «یاوران اشتغال محرومان» به منظور تجلیل از بانک‌های عامل در پرداخت تسهیلات اشتغال مددجویان با حضور معاون اول رئیس جمهور و رئیس کمیته امداد برگزار شد.

(چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰) ۲۰:۳۲
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، همایش «یاوران اشتغال محرومان» به منظور تجلیل از بانک‌های عامل در پرداخت تسهیلات اشتغال مددجویان کمیته امداد با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد، اکبر کمیجانی، رئیس کل بانک مرکزی، محمد امید، معاون توسعه روستایی و امور مناطق محروم ریاست جمهوری و مدیران عامل بانک‌های پرداخت کننده تسهیلات اشتغال برگزار شد.
 
معاون اول رئیس جمهور در این مراسم با  تقدیر از همکاری شبکه بانکی و کمیته امداد برای ارائه تسهیلات به مجریان طرح‌های اشتغال گفت: کار کمیته امداد دستگیری از ضعیف‌ترین اقشار جامعه است و هرکس یک قدم برای رفع مشکل محرومان و نیازمندان بردارد، یک اقدام ملی و خداپسندانه است.
 
وی تقویت همبستگی در جامعه را مهمترین نیاز فعلی کشور عنوان کرد و افزود: در سال‌های اخیر توانمندسازی و خودکفایی محرومان به خوبی در دستور کار کمیته امداد قرار گرفته و آمار این نهاد در ایجاد اشتغال برای جامعه هدف، دلگرم‌کننده و امیدآفرین است.

 

معاون اول رییس جمهور با اشاره به بازدید خود از نمایشگاه های مربوط به توانمندسازی افراد تحت حمایت کمیته امداد افزود: در این بازدیدها شاهد بودم که مردان و زنانی با ارقام و تسهیلات کوچک چند میلیون تومانی، علاوه بر ایجاد اشتغال برای خود، محصولاتشان را به کشورهای دیگر صادر می‌کردند که موضوعی ارزشمند است، بنده به سهم خود قدردان همه کسانی هستم که در این زمینه فعالیت می‌کنند.

 
جهانگیری با تاکید بر اینکه در هشت ساله خدمت در دولت یازدهم و دوازدهم از کمیته امداد چیزی جز دلسوزی برای محرومان ندیدیم، خاطرنشان کرد: تلاش کردیم به تمام پیشنهادات و مطالبات کمیته امداد پاسخ مثبت بدهیم و بخشنامه‌های زیادی در همین جهت ابلاغ شد که نتیجه کار در خور توجه بوده است.
 
وی با اشاره به فشار اقتصادی دشمنان در سال‌های اخیر بر ملت ایران، اظهار کرد: دشمنان قصد تخریب و فروپاشی اقتصاد کشور را داشتند اما با از خودگذشتگی مردم و حضور همه‌جانبه نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد، در تحقق اهداف شوم خود شکست خوردند.
 
معاون اول رئیس جمهور با اظهار امیدواری برای موفقیت دولت آینده در جنگ اقتصادی تحمیل شده بر کشور، اضافه کرد: ایجاد اشتغال برای محرومان و دستگیری از نیازمندان باید با همکاری همه دستگاه‌ها و مشابه الگوی همکاری کمیته امداد و شبکه بانکی با قدرت ادامه یابد زیرا فقر جز با همبستگی ملی از بین نخواهد رفت.
 
سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد نیز در این مراسم با تقدیر از مدیران عامل پرداخت کننده تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به مددجویان گفت: بانکهای عامل خدمات ارزشمندی انجام دادند و در اجرای طرح‌های اشتغال در کنار کمیته امداد قرار گرفتند.
 
وی به تجربه مثبت کمیته امداد در اجرای تفاهم‌نامه‌های سه ساله با بانک‌ها اشاره کرد و افزود: این تجربه نشان داد با همکاری همه دستگاه‌ها، توفیقات خوبی به دست می‌آید و این مایه دلگرمی خانواده‌های تحت حمایت بود.
 
بختیاری به موضوع ضمانت وام مددجویان پرداخت و تصریح کرد: کمیته امداد تسهیلات مددجویان با اولویت زنان سرپرست خانوار را ضمانت می‌کند تا به دلیل نداشتن ضامن از این تسهیلات محروم نشوند.
 
رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: البته به اذعان مدیران بانک مرکزی، مددجویان کمیته امداد خوش‌حساب ترین مشتریان شبکه بانکی کشور هستند و میزان معوقات وام آنان تنها حدود یک درصد است.
 
بختیاری با بیان اینکه با تلاش دولت‌ها و نهادهای حمایتی پس از انقلاب، جغرافیای رفع فقر از معیشت به سمت اشتغال تغییر کرده است، تاکید کرد: البته برنامه اشتغال کمیته امداد در کنار اتکا به شبکه بانکی، بر همراهی پارک‌های علم و فناوری، شرکت‌های دانش‌بنیان، خیران اشتغال و کارآفرینان حرفه‌ای استوار است که جای تشکر دارد.
 
وی گفت: در چهار سال گذشته ۴۷۲ هزار طرح اشتغال در قالب تسهیلات تبصره ۱۶ اجرا شده است و از این طریق ۱۷۶ هزار خانوار به خودکفایی رسیده‌اند.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، در پایان این مراسم مدیران عامل بانک‌های پرداخت‌کننده تسهیلات اشتغال به مددجویان کمیته امداد با ارائه لوح تقدیر مورد تجلیل و قدردانی قرار گرفتند.
 
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۱,۵۲۷
(چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰) ۲۰:۳۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید