جزییات خبر

سرویس زنجان
رئیس کمیته امداد شهرستان خدابنده خبر داد؛

پرداخت ۳۰۰ میلیون ریال زکات توسط یک خیر خدابنده‌ای

محمدرضا رجبی کشاورز نمونه کشوری در سال در سال 98 واز مودیان زکات استان زنجان با حضور در کمیته امداد شهرستان خدابنده مبلغ 300میلیون ریال از زکات گندم خود را برای مصرف نیازمندان تقدیم این نهاد کرد.

(دوشنبه ۶ اَمرداد ۱۳۹۹) ۰۷:۴۵

به گزارش سایت خبری کمیته امداد ،ذبیح اله غفاری رئیس کمیته امداد ودبیر شورای زکات شهرستان خدابنده بابیان اینکه  زکات یک واجب الهی است و مردم مو من این دیار توجه ،اهمیت و اعتقاد خاصی به این فریضه الهی دارند گفت: مردم مؤمن شهرستان خدابنده سهم زکات مال خود را حتی در روستا‌های محروم که وضعیت اقتصادی مطلوبی ندارند، پرداخت می‌کنند چراکه معتقدند با پرداخت زکات مالشان حلال و بابرکت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه میزان زکات جمع‌آوری‌شده در هر روستا صرف هزینه‌های عمرانی، مساجد و کمک به نیازمندان همان روستا می‌شود گفت: امسال هم کشاورزان خدابنده‌ای  بعد از برداشت محصولاتشان زکات خودشان را پرداخت کردند و تا پایان تیر بیش از 11میلیارد ریال  زکات در این شهرستان  جمع‌آوری‌شده است.

غفاری  به حضور یکی از خیران زکات دهنده در دفتر کمیته امداد شهرستان خدابنده اشاره کرد و افزود:حاج محمدرضا رجبی از خیران بنام استان واژ کشاورزان نمونه کشوری است که در سال 98نیز به‌عنوان کشاورز نمونه مفتخر به دریافت لوح تقدیر از ریاست جمهوری شد با حضور در کمیته امداد شهرستان خدابنده مبلغ 300میلیون ریال از زکات خود را جهت صرف در امور فقرا و نیازمندان تقدیم کمیته امداد کرد.

زکات از مهم‌ترین واجبات مالی در دین اسلام است که تأکید فراوانی بر آن شده است و بر اساس آن، مسلمانان باید مقدار معینی از ۹ قلم کالای مصرفی خود در زندگی‌شان را به فقرا و سایر امور عمومی اجتماعی بپردازند.

زکات از فروع دین شمرده‌شده و در منابع دینی در کنار نماز و جهاد قرارگرفته و یکی‏ از پنج ستون دین مبین اسلام است.

زکات به گندم، جو، کشمش و خرما، طلا و نقره، گاو، گوسفند و شتر، تعلق می‌گیرد.

انتهای خبر

تعداد بازدید : ۴۸۷
(دوشنبه ۶ اَمرداد ۱۳۹۹) ۰۷:۴۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید