جزییات خبر

سرویس زنجان
در 9 ماهه امسال انجام شد؛

بهره‌مندی 1273 کودک و سایر گروه‌های هدف از طرح‌های بهبود تغذیه‌ای

به‌ منظور کمک به بهبود تغذیه 1103 کودک زیر پنج سال، 20 مادر باردار و شیرده و 170 نفر از سایر گروه‌ها در استان زنجان از ابتدای امسال تاکنون بیش از یک میلیارد و 45 میلیون تومان هزینه شده است.

(چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷) ۱۳:۱۶

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، هدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان بابیان اینکه خدمات درمانی و بهداشتی این نهاد در قالب سرفصل‌های مختلف بر اساس نیاز جامعه هدف به آن‌ها ارائه می‌شود، گفت: ارائه خدمات درمانی و کمک به ارتقاء شاخص‌های بهداشتی گروه‌های مختلف مددجویی تحت حمایت کمیته امداد از اهداف مهم این نهاد در حوزه بهداشت و درمان است.

وی با اشاره به اینکه کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال از اقدامات مهم کمیته امداد برای ارتقای شاخص‌های سلامت این گروه از جامعه هدف این نهاد است، افزود: با همین رویکرد در 9 ماهه سال جاری 1103 کودک در جهت بهبود تغذیه‌ای از سبد غذایی کمیته امداد بهره‌مند شدند.

صفری ادامه داد: در طرح کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال کودکان از طریق مراکز و خانه‌های بهداشت استان زنجان شناسایی‌شده و به دفاتر کمیته امداد در سطح این استان معرفی می‌شوند.

وی از بهره‌مندی هزار و 103 کودک در استان زنجان از خدمات بهبود تغذیه کمیته امداد این استان خبر داد و افزود: به‌منظور کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال در استان زنجان در 9 ماهه سال جاری بیش از 909 میلیون تومان از محل منابع داخلی کمیته امداد هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان ادامه داد:438 نفر از این کودکان در مناطق محروم و کم برخوردار استان ساکن هستند که برای تهیه سبد غذایی این کودکان 358 میلیون تومان هزینه شده است.

وی به اجرای طرح کمک به بهبود تغذیه مادران باردار و شیرده نیز اشاره کرد و افزود: به‌منظور کمک به تغذیه 20 مادر باردار و شیرده نیازمند در سطح استان زنجان 17 میلیون و 612 هزار تومان در 9 ماهه سال جاری هزینه شده است.

صفری همچنین به حمایت 170 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان در قالب سایر گروه‌های هدف خبر داد و افزود 45 نفر از این مددجویان از بیماران خاص و صعب‌العلاج 5 نفر پیوند اعضا، 25 نفر بیمار دیابتی و 95 نفر دیگر از بیماران حاد داخلی است که در 7 ماهه سال جاری برای تهیه سبد غذایی این افراد نیز مبلغ 119 میلیون هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان تعداد بیماران خاص و صعب‌العلاج تحت حمایت کمیته امداد استان را 862 نفر اعلام کرد و افزود: خیران و نیکوکاران می‌توانند کمک‌های نقدی خود را برای تأمین هزینه‌های بهداشتی و درمانی و نگهداری این عزیزان از طریق درگاه الکترونیکی #024*8877* و یا با مراجعه حضوری به دفاتر کمیته امداد در سراسر استان اقدام کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۴۷
(چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷) ۱۳:۱۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید