جزییات خبر

سرویس زنجان
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان:

چالش‌های اقتصادی موجب افزایش مراجعان به کمیته امداد شده است

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در دیدار با نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گزارشی از عملکرد کمیته امداد در 9 ماهه سال 97 ارائه داد.

(دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷) ۱۰:۱۴

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، هدایت صفری در این دیدار با اشاره به اینکه راهبرد اصلی این نهاد توانمندسازی جامعه هدف با محوریت اشتغال است، گفت: با همین رویکرد در 9 ماهه سال جاری هزار 232 فرصت شغلی جدید با اعتباری بالغ‌بر 19 میلیارد و 213 میلیون تومان برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان ایجادشده است.

وی به مشارکت بیش از 10 میلیارد 500 میلیون تومانی زنجانی‌ها در جمع‌آوری زکات اشاره کرد و گفت: جمع‌آوری زکات در استان زنجان در 9 ماهه سال جاری با رشد 41 درصدی بیش از 116 درصد محقق شده، و استان زنجان در حوزه زکات جزء استان‌های برتر کشور است.

صفری افزود: میانگین سرانه دریافتی ایتام تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان از محل کمک خیران در 9 ماهه امسال به 243 هزار تومان و میانگین طرح محسنین نیز به 167 هزار تومان رسیده است.

وی با اشاره به پرداخت 683 فقره جهیزیه به نوعروسان و فرزندان مددجویان تحت حمایت گفت: از ابتدای امسال تاکنون یک میلیارد و 645 میلیون تومان برای تأمین کمک‌هزینه جهیزیه 683 نوعروس و فرزندان ذکور مددجویان تحت حمایت استان زنجان پرداخت شده که به حول قوه الهی و مشارکت خیران و نیکوکاران افراد پشت نوبتی برای جهیزیه نداریم و پرداخت جهیزیه در استان به‌روز می‌باشد

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان ادامه داد: چالش‌های اقتصادی موجبات افزایش مراجعین به کمیته را می‌گردد، اما با توجه به حمایت‌های خوب صورت گرفته از کمیته امداد از محل تبصره 14 قانون بودجه به کلیه افراد نیازمند پشت نوبتی و واجدین شرایط پرونده‌های حمایتی تشکیل‌شده و در حال حاضر افراد پشت نوبت حمایت در استان نداریم.

وی از تعامل خوب نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کمیته امداد قدردانی کرد و گفت: همکاری و همراهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی موجب تسهیل و روان‌سازی در خدمت شده است که جامعه هدف کمیته امداد را در زمینهٔ های اشتغال کمک می‌کند.

دکتر فریدون احمدی نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی نیز از خدمات و عملکرد کمیته امداد امام در رسیدگی به مشکلات و معیشت مردم به‌خصوص ایجاد اشتغال و توانمندسازی مددجویان تحت حمایت تقدیر کرد و گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تمام وجود در خدمت کمیته امداد و طرح‌های این نهاد مقدس هستند.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۸۴۸
(دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷) ۱۰:۱۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید