جزییات خبر

سرویس زنجان
در دیدار با مدیر حوزه‌های علمیه زنجان

محور برنامه‌های فرهنگی در امداد قرآن و سیره ائمه اطهار (ع) است

تقیانی مدیرکل فرهنگی و تربیتی مرکز در دیدار با حجت‌الاسلام‌والمسلمین بیات مدیر حوزه‌های علمیه زنجان به همکاری کمیته امداد و حوزه‌های علمیه تأکید کرد

(شنبه ۸ دی ۱۳۹۷) ۱۲:۲۵

 تقیانی مدیرکل فرهنگی و تربیتی مرکز در دیدار با حجت‌الاسلام‌والمسلمین بیات مدیر حوزه‌های علمیه زنجان به همکاری کمیته امداد و حوزه‌های علمیه تأکید کرد

به گزارش سایت خبری کمیته امداد مدیرکل فرهنگی و تربیتی مرکز در این دیدار گفت: در طول تاریخ بعد از پیامبران و ائمه علمای دین جریان ساز بوده و جریان سازی فرهنگی را به دوش کشیده‌اند بر همین اساس تمام تلاش ما در امداد این است که برنامه‌های امداد را به حوزه وصل کنیم.

وی با اشاره به اینکه امروزه شاهد مشکلات و آسیب‌های اجتماعی در کشور هستیم باید روی تدین مردم کارکنیم و جامعه امروزی بیش از هر زمان دیگری به حضور علما نیازمند است و هرچه این حضور در بین مردم پررنگ‌تر باشد اثربخشی بیشتری خواهد داشت چراکه رفتار و اخلاق علما درس‌آموز است.

مدیرکل فرهنگی و تربیتی مرکز محور برنامه‌های امداد را هم به لحاظ شکلی وهم ازنظر محتوایی بر اساس آموزه‌های دینی و قرآنی توصیف کرد و افزود: سعی کردیم فرهنگ امداد را به حوزه علمیه وصل کنیم و به همین منظور تفاهم‌نامه‌هایی هم با حوزه منعقد کردیم.

تقیانی با اشاره به اینکه کار امداد کار دینی است گفت: خدمت به ایتام، محرومین و مستضعفین دستور قرآن است لذا شغل امداد و امدادگری شغل ائمه و وظیفه دینی و قرآنی است و تمام کارهایی که در امداد انجام می‌شود کار دینی است، و کار فرهنگی اگر می‌خواهد جهت درست پیدا کند و از انحراف در امان بماند باید به حوزه وصل شود چراکه حوزه نقش هدایتگری را به‌درستی ایفا می‌کند.

مدیر حوزه‌های علمیه استان زنجان نیز از کمیته امداد و مهندس فتاح به خاطر اجرای برنامه‌های خوب فرهنگی تقدیر کرد و گفت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی انسان‌های مؤمن و متعهدی به‌خصوص در کمیته امداد پرورش یافته‌اند که نمونه بارز آن مدیرکل استان است که با تمام وجود به محرومان و مستضعفان خدمت می‌کند، و بنده به حال چنین نیکانی غبطه می‌خورم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین بیات افزود: کمیته امداد به افرادی رسیدگی می‌کند که از همه‌جا مانده و ناامید شده‌اند و خدمت به آن‌ها خیلی ارزشمند است و خدمت به ایتام بی‌سرپرستان و سالمندان جای شکر دارد.

انتهای پیام.

تعداد بازدید : ۳۵۹
(شنبه ۸ دی ۱۳۹۷) ۱۲:۲۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید