جزییات خبر

سرویس زنجان
مدیرکل فرهنگی تربیتی مرکز در زنجان:

هویت و اصل کار کمیته امداد فرهنگی است/حوزه فرهنگی فرابخشی است

تقیانی مدیرکل فرهنگی و تربیتی مرکز در نشست کارشناسان امور فرهنگی و توانمندی سازی کمیته امداد استان زنجان به همکاری همه حوزه‌ها با حوزه فرهنگی تأکید کرد

(سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷) ۱۲:۴۱

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، تقیانی در نشست کارشناسان امور فرهنگی و توانمندی سازی کمیته امداد استان زنجان، اصل کار کمیته امداد را فرهنگی عنوان کرد و گفت: فرهنگ به‌عنوان یک زیربنا در تمام زندگی انسان تأثیرگذار بوده و همه عرصه‌ها را دربر می‌گیرد و اگر فرهنگ یک جامعه اصلاح شود همه مشکلات و آسیب‌های انسانی برطرف می‌شود، لذا باید کار فرهنگی را توسعه داده و در این زمینه از ظرفیت رسانه‌ها استفاده کنیم.

وی به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگی اشاره کرد و افزود: اصلی‌ترین نگرانی ایشان در حوزه فرهنگی است و آسیب‌هایی که جامعه از فضای مجازی دیده است غیرقابل‌جبران است که به دلیل اهمیت مباحث فرهنگی جامعه رهبر معظم انقلاب دستور تشکیل شورای عالی فضای مجازی را صادر فرمودند.

مدیرکل فرهنگی و تربیتی مرکز گفت: دشمن مرتب در حال برنامه‌ریزی برای ضربه زدن به فرهنگ دینی وایمانی ما در فضای مجازی است و به‌صورت مستمر در حال به‌روزرسانی این برنامه‌هاست که ویترینی از محصولات فرهنگی را با توجه به نیاز مخاطب تولید و در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

تقیانی به نقش مهم رسانه‌ها در حوزه فرهنگ اشاره کرد و گفت: باید به سمت استفاده از رسانه‌ها برویم و در برنامه‌هایمان از ظرفیت رسانه به شکل مطلوب استفاده کنیم.

وی به استفاده از ابزارهای مناسب برای آموزش مخاطبان، نوجوانان و کودکان اشاره کرد و گفت: باید با افکار سنجی و ذائقه سنجی مناسب برای آموزش مفاهیم دینی از روش‌های نو وجدید برای انتقال مفاهیم به مخاطبان استفاده کنیم.

مدیرکل فرهنگی و تربیتی کمیته امداد مرکز اعزام مددجویان و کارکنان به سفرهای زیارتی را ارزشمند توصیف کرد و گفت: در حوزه فرهنگی بیشترین توجه کمیته امداد به کارکنان است، چراکه اگر مددکار یک عنصر فرهنگی باشد تأثیر به سزایی در خانواده‌های تحت حمایت می‌تواند داشته باشد.

وی به آموزش کارکنان و جامعه هدف با روش‌های نوین علمی اشاره کرد و افزود: یکی از ابزارهایی که باید استفاده کنیم کتاب است که مقام معظم رهبری (مدظله) از مطالعه کتاب به‌عنوان کار تمیز فرهنگی یاد می‌کنند و هرچه کار فرهنگی بیشتری برای کارکنان انجام دهیم تأثیرات آن را در زندگی فردی و اجتماعی آنان مشاهده خواهیم کرد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۶۴
(سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷) ۱۲:۴۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید