جزییات خبر

سرویس زنجان
در بازدید از طرح‌های اشتغال عنوان شد

یک هزار و 214 مددجوی کمیته امداد زنجان وام اشتغال دریافت کردند

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان به‌اتفاق مدیر امور شعب بانک مهر ایران از 3 طرح اشتغال‌زایی مددجویان تحت حمایت این نهاد بازدید و بر ضرورت اشتغال‌زایی مددجویان تأکید کرد.

(سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷) ۱۱:۵۱

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد، هدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان بابیان اینکه توانمندسازی مددجویان ازجمله اهداف اصلی کمیته امداد است، گفت: با همین رویکرد در 9 ماهه سال جاری هزار و 214 طرح اشتغال و خودکفایی بین مددجویان تحت حمایت این نهاد اجرا شده است.

صفری بابیان اینکه اعتبارات بانکی ابلاغی 22 میلیارد و 850 میلیون تومان در سال جاری است، افزود: این اعتبارات در طول سال و به مستعدین اشتغال پرداخت می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان اعلام کرد: درمجموع اعتبارات جذب‌شده طرح‌های اشتغال برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان در 9 ماهه سال جاری 13 میلیارد و 600 میلیون تومان تسهیلات بانکی و 5 میلیارد تومان از محل منابع داخلی کمیته امداد اختصاص یافته است.

صفری به اقدامات انجام‌شده در 9 ماهه سال جاری با اشاره کرد و گفت: 5 میلیارد و 316 میلیون تومان تسهیلات اشتغال از طریق صندوق امداد ولایت و 13 میلیارد 600 میلیون تومان از اعتبارات قرض‌الحسنه اشتغال بند (ب) تبصره 16 به مددجویان تحت حمایت در استان پرداخت‌شده که طی این مدت 60 درصد از اعتبارات ابلاغی بانک‌های عامل استان جذب‌شده است.

وی بابیان اینکه طرح اشتغال برای 50 نفر از مددجویان با استفاده از تسهیلات بانک مهر ایران اجراشده است، گفت: تسهیلات پرداختی این بانک در استان زنجان 910 میلیون تومان بوده و بیشتر در بخش‌های دام‌پروری، کشاورزی، خدماتی و تولیدی اجرا شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان به منحصربه‌فرد بودن فرآیند اشتغال‌زایی این نهاد برای جامعه هدف خود نیز اشاره کرد و ادامه داد: توجه کمیته امداد به مؤلفه‌های استعداد سنجی، مهارت‌آموزی، ایجاد اشتغال، مشاوره‌های شغلی قبل و حین اجرای طرح و نظارت‌های فنی بعد از ایجاد اشتغال و بازاریابی و بازار سازی موجب شده است الگوی اشتغال‌زایی این نهاد در بین دستگاه‌های فعال در بخش اشتغال منحصربه‌فرد شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۳۴۸
(سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷) ۱۱:۵۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید