جزییات خبر

سرویس زنجان

جمع‌آوری دو میلیارد و 500 میلیون تومان زکات فطره در استان زنجان

مردم خیر زنجان دو میلیارد و 500 میلیون تومان از زکات فطره خود را به کمیته امداد پرداخت کردند.

(پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷) ۱۲:۱۷

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گزارشی از جمع‌آوری زکات فطره در استان زنجان از عید سعید فطر تاکنون ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، هدایت صفری مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: یک هزار و 314 پایگاه، جمع‌آوری فطریه و کفارات روزه‌داران زنجانی را بر عهده داشتند که تاکنون مبلغ دو میلیارد و 500 میلیون تومان زکات فطره جمع‌آوری‌شده است.

وی بابیان اینکه زکات فطره جمع‌آوری‌شده در مراکز نیکوکاری و مساجد از طریق ائمه جماعت و هیئت‌امنا در بین نیازمندان همان محله توزیع‌شده است گفت: طبق هماهنگی با بانک‌های عامل زکات فطره و سایر وجوهات جمع‌آوری‌شده در پایگاه‌ها در روز عید سعید فطر به‌حساب نیازمندان و مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی واریز شد.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان بابیان اینکه فطریه و تمامی کمک‌های مردمی نیکوکاران هر شهرستان در بین نیازمندان و مستمندان همان منطقه توزیع می‌شود، گفت: ارائه خدمات به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان بر اساس سیستم نیازسنجی صورت می‌گیرد که این امر موجب شفاف‌سازی هزینه کرد کمک‌های مردمی شده است.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد به‌عنوان دبیرخانه شورای زکات، موظف به دریافت زکات فطره خیران است، افزود: بر اساس نظر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) متولی دریافت و هزینه کرد زکات به‌عنوان دبیرخانه شورای زکات، کمیته امداد است که این نهاد نیز در این زمینه به وظایف محوله خود عمل می‌کند.

صفری افزود: زکات فطره جمع‌آوری‌شده در مساجد استان نیز در حال تجمیع بوده که پس از جمع‌بندی آمارهای قطعی اعلام می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان با قدردانی از مردم فهیم، خیران و نیکوکاران زنجانی گفت: دفاتر کمیته امداد در سراسر استان، تلفن گویای 0968877 و سامانه الکترونیکی 024*8877*آماده دریافت زکات فطره و سایر وجوهات مردم نوع‌دوست زنجان می‌باشند.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۳۵۹
(پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷) ۱۲:۱۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید