جزییات خبر

سرویس زنجان
مدیرکل کمیته امداد خبر داد

خدمات کمیته امداد به 2762 مددجوی زنجانی ساکن مناطق ویژه اجتماعی

بیش از دو میلیارد و 576 میلیون تومان در قالب خدمات مختلف برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد ساکن در مناطق ویژه اجتماعی استان زنجان در سال گذشته هزینه شده است.

(چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷) ۰۹:۱۵

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گزارشی از خدمات ارائه‌شده به مددجویان ساکن در مناطق ویژه اجتماعی در سال گذشته ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، هدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان بابیان اینکه خدمات این نهاد بر اساس نیازسنجی انجام‌شده به مددجویان تحت حمایت ارائه می‌شود، گفت: خدمات کمیته امداد در مناطق ویژه که آسیب‌های اجتماعی در این مناطق بالاست بر اساس نوع نیاز شناسایی‌شده در بین جامعه هدف این نهاد شکل‌گرفته با شدت بیشتری به آن‌ها عرضه می‌شود.

وی بابیان اینکه دو هزار 762 مددجوی کمک‌معیشت بگیر در مناطق ویژه اجتماعی استان سکونت دارند افزود: کمیته امداد نگاه ویژه‌ای نسبت به مددجویان این مناطق دارد و خدمات مختلفی به ساکنان این مناطق ارائه کرده است.

صفری به ارائه 4 هزار 879 مورد خدمات فرهنگی به مددجویان ساکن در مناطق ویژه اجتماعی اشاره کرد و گفت: بیش از 254 میلیون تومان برای خدمات آموزشی، تحصیلی و اردویی مددجویان ساکن در این مناطق هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه 780 مورد مشاوره 85 مورد کمک به رفع سوءتغذیه کودکان و 773 مورد کمک به خدمات بهداشتی بدرمانی در این مناطق انجام‌شده است گفت:173 فقره کمک‌هزینه جهیزیه نیز پس از ارائه آموزش‌های سبک زندگی دینی، فرزند پروری و آیین همسرداری بااعتباری بالغ‌بر 284 میلیون تومان به نوعروسان پرداخت‌ شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان به معرفی 905 نفر از مددجویان ساکن در مناطق ویژه اجتماعی به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای اشاره کرد و ادامه داد: هزار و 184 فرصت شغلی با اعتباری بالغ‌بر یک میلیارد و 480 میلیون تومان در این مناطق در سال گذشته ایجاد شده است.

صفری بابیان اینکه یکی از اقلام گران خدمات کمیته امداد تأمین مسکن مددجویان تحت حمایت است که برای خرید و احداث مسکن 13 مددجوی تحت حمایت ساکن در مناطق ویژه در سال گذشته مبلغ 278 میلیون تومان هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان به برنامه‌های در دست اقدام برای این مناطق در سال 97 هم اشاره کرد و گفت: توسعه فراگیر خدمات مددکاری برای مددجویان ساکن در مناطق ویژه اجتماعی، گسترش فراگیر خدمات مشاوره، گسترش آموزش‌های عمومی و مهارت‌های زندگی، گسترش حمایت‌های قضایی و حقوقی و ارتقاء سطح دانش و ترویج فرهنگ کار و تلاش در بین مددجویان این مناطق از برنامه‌های مهم این نهاد در سال جاری برای مددجویان مناطق ویژه اجتماعی است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۹۵
(چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷) ۰۹:۱۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید