جزییات خبر

سرویس زنجان
هم‌زمان با ولادت کریم اهل‌بیت انجام شد؛

امضاء تفاهم‌نامه همکاری بین کمیته امداد و زینبیه اعظم زنجان

به‌منظور تکریم مساجد و ارتقای کارکرد اجتماعی آن به‌عنوان پایگاه اصلی فعالیت‌های مذهبی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ایجاد واحد نیکوکاری جهت توانمندسازی محرومین و کاهش فقر، تفاهم‌نامه همکاری بین زینبیه اعظم زنجان و کمیته امداد استان منعقد گردید.

(یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷) ۱۰:۲۳

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان نحوه همکاری این نهاد با زینبیه اعظم زنجان را در قالب تفاهم‌نامه همکاری تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، هدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: استفاده از ظرفیت مساجد در حوزه خدمت‌رسانی به جامعه هدف از رویکردهای مهم کمیته امداد استان زنجان است.

صفری هدف از ایجاد این تفاهم‌نامه را ارتقای کارکرد اجتماعی و تکریم مساجد، توسعه و ترویج فرهنگ انفاق احسان، تعاون وهم یاری در محله، شناسایی نیازمندان واقعی و ارائه خدمات به آنان و شناسایی خیرین و جذب کمک‌های آنان اعلام کرد و افزود: واگذاری کار به و مراکز نیکوکاری با محوریت مساجداست که نیاز نیازمندان در مسجد ساماندهی می‌شود و در کنار دین و فرهنگ، معیشت مردم نیز در خانه خدا انجام می‌گیرد.

وی با تأکید بر اینکه مساجد در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی و حمایتی نقش مهمی ایفا می‌کنند افزود، هم خیر وهم نیازمند در مسجد حضور دارند که با شکل‌گیری این حمایت آبروی نیازمندان حفظ می‌شود و درواقع مساجد پلی بین اغنیا و فقر است.

صفری بابیان اینکه با واگذاری بخشی از خدمات به مراکز نیکوکاری بخش عظیمی از مردم به فیض خدمت به نیازمندان نائل می‌شوند، گفت: در سال گذشته مراکز نیکوکاری 7 میلیارد و 700 میلیون تومان در بخش‌های مختلف مشارکت داشتند.

 مدیرکل کمیته امداد استان زنجان راهبرد اصلی کمیته امداد را ایجاد مشاغل و کارهای فکری و فرهنگی در خانواده‌ها عنوان کرد و افزود: سعی و تلاش ما حرکت فرزندان تحت حمایت به سمت دانشگاه‌ها و کارآفرین شدن آن‌هاست.

صفری افزود: در حال حاضر 19 مرکز نیکوکاری در سطح استان زنجان فعالیت می‌کنند که تلاش می‌کنیم با برنامه‌ریزی هدفمند در سال جاری با ایجاد 10 مرکز دیگر این مراکز را ‌به 29 مرکز افزایش دهیم.

سید سجاد احمد پور زنجانی رئیس هیئت‌امنای زینبیه اعظم زنجان نیز با تقدیر از خدمات کمیته امداد آمادگی این هیئت را در همراهی با برنامه‌های اجرایی این نهاد اعلام کرد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۰۵
(یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷) ۱۰:۲۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید