جزییات خبر

سرویس زنجان
در سال گذشته انجام شد

کمک 5 میلیارد تومانی برای تأمین مسکن مددجویان زنجانی

کمیته امداد استان زنجان سال گذشته دو هزار و 700 مورد خدمات در قالب ساخت ، تکمیل ، بهسازی ، مقاوم‌سازی و تعمیرات مسکن مددجویان تحت حمایت را انجام‌ داد.

(دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۰۶

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان (18 شهریور 96) در جمع ائمه جماعات مساجد شهر زنجان فعالیت‌های این نهاد با هدف کمک به مددجویان تحت حمایت را تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد ، هدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در این نشست ،گفت: کمیته امداد قطعه‌ای از قطعات نظام است که کارکردهای آن ریشه در تفکر اسلامی برای تشکیل حکومت اسلامی دارد. رسیدگی به حال نیازمندان در جامعه اسلامی از شئونات ولی است و امروز کمیته امداد به نیابت ولی کار رسیدگی به محرومان را بر عهده دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان بابیان اینکه راهبرد اصلی کمیته امداد فقرزدایی از جامعه با رویکرد توانمندسازی و تأمین استقلال معیشتی اقشار محروم جامعه است ، گفت : هدف کمیته امداد در دهه چهارم رسالت خدمت‌رسانی، توسعه سبک زندگی دینی  جامعه هدف است.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان به حمایت این نهاد از 24 هزار خانوار با جمعیت 41هزار و 600 نفر در استان زنجان اشاره کرد و ادامه داد : با ارائه  خدمات متنوع در بخش‌های مختلف سالانه 10 درصد از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد توانمند شده و از بدنه حمایتی این نهاد خارج می‌شوند.

وی بیان کرد:خدمات کمیته امداد در حوزه مهارت‌آموزی و اشتغال‌زایی برای جامعه هدف  ، آموزش‌های فکری و فرهنگی به‌منظور کمک به تأمین معیشت مددجویان تحت حمایت در کنار توجه به رفع نیازهای آن ها در بخش‌های مختلف از اقدامات این نهاد در حوزه محرومیت‌زدایی و توانمندسازی است.

صفری  گفت : درمجموع برای ساخت ، تعمیر ، بهسازی و مقاوم‌سازی دو هزار و 739 مسکن مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان پنج میلیارد و 58میلیون تومان در سال گذشته هزینه شده است .

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در ادامه به توسعه مشارکت مردم در برنامه‌های محروميت‌زدایی این نهاد به‌عنوان یکی از برنامه‌های مهم  در سال جاری اشاره کرد و گفت : تلاش می‌کنیم با اجرای طرح‌های مختلف مشارکت مردم  در کارهای خیرخواهانه کمیته امداد در حوزه رسیدگی به نیازمندان را افزایش دهیم .

وی با اشاره به اجرای طرح مسجد محوری به‌منظور ارتقاء کارکرد مساجد در حوزه مسائل اجتماعی ، افزود : هدف کمیته امداد از اجرای طرحهای مسجد محوری در کنار پرورش دینی مردم توجه به سامان دادن به وضعیت معیشتی نیازمندان محلات با محوریت مساجد است.

صفری در پایان از آمادگی کمیته امداد استان زنجان برای ایجاد مراکز نیکوکاری در مساجد شهر زنجان خبر داد وبیان کرد: 18 مرکز نیکوکاری فعال در سطح استان با محوریت مساجد وجود دارد که از طریق هیئت‌امنای این مساجدمدیریت شده و با ساختار مردمی در حوزه کمک به نیازمندان محل فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۵۲
(دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۰۶پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید