جزییات خبر

سرویس زنجان

انجام 11هزار نظارت فنی از طرح‌های اشتغال‌ مددجویان زنجانی

از ابتدای امسال تاکنون باهدف کمک به پایدارسازی طرح‌های اشتغال مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان حدود 11هزار مورد نظارت فنی از این طرح‌ها انجام‌شده است.

(یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶) ۱۰:۳۷

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد استان زنجان گزارشی از اقدامات این نهاد در حوزه پایدارسازی طرح‌های اشتغال ایجادشده برای جامعه هدف کمیته امداد استان از ابتدای امسال تا کنون  ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، منصور عبادی، معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد استان زنجان بابیان اینکه یکی از مهم‌ترین اقدامات کمیته امداد در حوزه توانمندسازی مددجویان اشتغال‌زایی برای آن‌ها است، گفت : به‌منظور پایدارسازی طرح های اشتغال ایجاد شده برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد پس از اجرای طرح نظارت‌های فنی توسط کارشناسان این نهاد انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در نظارت های فنی انجام شده بر طرح های اشتغال، مشاوره‌ شغلی و فنی متناسب با نوع طرح به مجریان طرح‌های اشتغال ارائه می شود، افزود: در بازدیدهای انجام شده توانمندی‌های مددجویان نیز شناسایی شده و همچنین راهکارهای پایدارسازی طرح‌های اشتغال و توسعه کمی و کیفی این طرح‌ها ارائه می‌شود .

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد استان زنجان گفت : از ابتدای امسال حدود 11هزار مورد نظارت فنی از طرح‌های اشتغال ایجادشده برای خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان انجام‌شده است.

عبادی با اشاره به اینکه از دیگر برنامه‌های حوزه اشتغال که باهدف توانمندسازی جامعه هدف اجرا می‌شود استفاده از ظرفیت واحدهای صنعتی و تولیدی برای اشتغال مددجویان است، گفت: سال گذشته برای 362 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان از این طریق اشتغال‌زایی انجام شده است و در تلاش هستیم در سال جاری نیز از این ظرفیت به نفع جامعه هدف بیشترین استفاده را ببریم .

وی ادامه داد: اجرای این طرح موجب می‌شود خانواده ازلحاظ داشتن درآمد مستمر و رسیدن به سطح اقتصادی مناسب به خودکفایی رسیده ، توانمند شده و از بدنه حمایتی کمیته امداد خارج شود.

عبادی از طراحی بسته‌های تشویقی برای صاحبان صنایعی که مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان را جذب کنند خبر داد و بیان کرد : با به‌کارگیری مددجویان تحت حمایت کمیته امداد توسط واحدهای تولیدی و صنعتی حق بیمه این گروه از جامعه هدف به مدت 18 ماه توسط این نهاد پرداخت می‌شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱۴۴
(یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶) ۱۰:۳۷پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید